valency
04 خرداد 1402 - 02:23

بایدن باز هم فقط خواستار محدودیت بیشتر سلاح‌های گرم شد

رئیس جمهور آمریکا با تکرار درخواست از کنگره برای ممنوعیت خرید و فروش سلاح‌های تهاجمی و خشاب‌های با ظرفیت بالا، گفت که سلاح گرم قاتل شماره یک کودکان آمریکایی است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که شمار تیراندازی‌ها و قربانیان آنها در آمریکا طی سال جاری نسبت به دوره گذشته در سال قبل افزایش یافته، کاخ سفید اما فقط از لزوم سختگیری درباره تسلیحات گرم صحبت می‌کند ولی اقدامی انجام نمی‌دهد.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه طی مراسمی برای یادبود جان‌باختگان تیراندازی سال قبل در یک مدرسه ابتدایی در تگزاس، باز هم فقط خواستار ممنوعیت خرید و فروش سلاح‌های تهاجمی در سطح جامعه این کشور شد.

در تاریخ  ۲۴ می ۲۰۲۲ بود که شخص مسلحی در یک مدرسه ابتدایی در شهر «یووالدی» در ایالت تگزاس شروع به تیراندازی کرد که بر اثر آن ۱۹ دانش آموز و ۲ معلم کشته شدند؛ حادثه‌ای که یکی از وخیم‌ترین تیراندازی‌های کور در سال گذشته لقب گرفت.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بایدن در این مراسم گفت: «تا زمانی که کنگره قوانین ایمنی اسلحه را تصویب نکند و سلاح‌های جنگی را از خیابان‌های ما و از دست افراد خطرناک دور نگه دارد و تا زمانی که ایالت‌ها نیز همین کار را انجام ندهند، ما نمی‌توانیم به این همه‌گیری پایان دهیم».

بر اساس آمار منتشرشده توسط محققان دانشگاه میشیگان درباره مرگ‌ومیر در آمریکا، تعداد کودکان و نوجوانانی که در سال ۲۰۲۰ در این کشور بر اثر تیراندازی‌ها جان خود را از دست داده‌اند، از مابقی دلایل فوت بیشتر است.

طبق این گزارش، بایدن ضمن بیان اینکه قاتل شماره یک کودکان آمریکایی، سلاح‌های گرم است، مجددا درخواست خود از کنگره برای ممنوعیت تفنگ‌های تهاجمی خودکار و خشاب‌های با ظرفیت بالا را تکرار کرد.

به نوشته رویترز، وی در این‌باره افزود: «اکنون زمان اقدام است. زمان آن فرا رسیده است که صدای خود را به گوش مردم برسانیم. نه به عنوان دموکرات یا جمهوری‌خواه، بلکه به عنوان دوستان، همسایگان، به عنوان والدین، به عنوان هموطنان آمریکایی».

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236927